Bedava arkadaşlık sitelerinin isimleri

90’ların sonuna doğru artan arkadaşlık sitelerinin popülariteleri şekil değiştirerek devam etmekte. Günümüzde de hala sosyal ağ diyerek gösterilen en büyük siteler, kişilerin hayatlarında ne olup bittiğine yönelmiş durumda. E hal böyle olunca; sosyal ağlar, o popüler arkadaşlık sitelerinin yerini alır oldu. O bedava arkadaşlık sitelerinin isimlerini ise 5şey, sizin için sıralıyor.

Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri

Yonja: 2005’e kadar devrim yapmış bir sitedir. Türk sitelerinin kralı olmuştur. Sonra Facebook, o, bu derken sönmüştür. Kayıplara karışmıştır.

Ortakantin: Geçtiğimiz sene Trend Show organizatörü Youth Republic tarafından satın alınmış, Yonja sonrası açılan arkadaş sitelerinden biridir. Sadece üniversite öğrencilerine hizmet vermesi ise türevi arkadaşlık sitelerinden farkıdır. Her üniversite için bir internet televizyon kanalı oluşturması ve üniversite kulüplerinden aldıkları destekle tanınır.

Orkut: Bir Türk tarafından açılmıştır. Google’ın çalışanlarına hobileri üzerinde uğraşmaları için verdiği bir zamanda ortaya çıkmıştır. Kullanıcıları özellikle Latin-Amerika’dandır. Facebook ile aynı zamanlarda popüler olmuş, onun gerisinde kalmış; tüm bunlara rağmen hala popülerliğini korumuş bir sosyal medya ve arkadaşlık sitesidir.

Siberalem: Kadın-erkeklerin eşit sayıda olması için uyguladığı yöntemleriyle de hayli bilinir. Mesela bir dönem sadece erkek üyelerden para talep etmesi ve uçsuz, uzunca bir üyelik formunun bulunması. Kendine has bir kullanıcı kitlesi hala mevcut bir site. Televizyona reklam veren nadir Türk sitelerindendir ayrıca.

Hi5: 2004 yılında popülerlikte tavan yapmış sitelerdendir. O zaman da popüler olan Yonja’dan sürü üye kapmıştır. Özellikle sanal günlük özelliği ile ilgi çekiyor. Yeni yapılanmaları ise bir sosyal ağ sitesi olmaya çabaladığı yönünde bir izlenim yaratıyor.

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.