Çocuklar için araba oyunları

Oyun tutkunlarının vazgeçemediği oyunlar vardır. Oyun denince akla gelen çocuklardır belki ama her yaşta her yaş grubunda oyunları sevenler vardır… Klasik mario hemen hemen herkez oynamıştır mesela çocugunuz yanınızda oynasa sizinde canınız çeker oynamak istersiniz. Hemen ona öğretme bahanesiyle el atarsınız.

Babalarının araba sürmelerine özenen çocuklar genellikle araba hayalleri kurarken araba oyunları o sırada onun hayalini gerçekleştirmek adındaki en büyük adımdır. Hatta çocuk araba oyununu oynarken araba ile bütünleşir ve kendisini babası yerine koyar o şekilde hayal eder. Öyleki bu oyunları oynadıktan sonra gelir babasına “Baba 200 Km hız yaptım. Baba herkezi solladım.” gibi cümleler kurar…

araba oyunları

araba oyunları

Araba oyunlarının yanısıra çocuklar televizyonlarda izledikleri filmlerin etkilerinde kalarak dövüş-kavga oyunlarına merak sarar. Televizyonlar gördüklerini oyunda yapmaya çalışır. Dövüş oyunları bir çok yönden yararlıdır uzmanlarının dediklerine nazaran… Şahsen dövüş oyunlarının çocuğu sakinleştirdiğini düşünüyorum. Çocuk o stresini oyundayken atar ve tamamen rahatlar. Sizinde bu yönde yada aksi yönde görüşleriniz varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Son zamanlarda Cartoon Network’un dünya çapında beğeni kazanan Ben 10 çizgi filmi çocuklar tarafından inanılmaz derecede izleniyor. Ben 10 filmini çocuklar tıpkı annenelerinin bir diziyi dakika dakika beklediği gibi bekliyorlar. Ben 10 çizgi filminin bu kadar beğenilmesinin ardından çizgi film yapımcıları oyun yapımcıları ile temaslarından sonra Ben 10 oyunları piyasaya sürüldü. Çok sevilen Ben 10 oyunlarının bir çok versiyonu şuan internette beğeniyle oynanmaktadır.

 

3 Yorum

  1. manolya diyor ki:

    ay may manolya been staful esteri emidu cok guzelmis begendi ben

  2. Sitemizdeki araba oyunları gün geçtikce güzelleşiyor. Oyun sever arkadaşları flash oyun oynamaktan zevk alan arkadaşları sitemize davet ediyoruz.

    Yazınız için de ayrıca teşekkürler.

  3. tek kelimeyle çok güzel

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.