Facebook tüm mesajları silme

Facebook üzerinde günümüzün büyük bir kısmını geçiriyoruz, daha doğrusu uzun bir dönem günümüze en çok hakim olan konu Facebook’dan başka birşey değildi. Fakat son dönemlerde önemini biraz daha yitirdiğini ve sıradanlaştığını söyleyebilirim. Borsadaki değerlerinin düşmesi, Mark Zuckerberg kardeşlerinin Google için çalışmaya başlaması gibi çeşitli durumlara rağmen hala dimdik ayakta durmaya devam ediyor Facebook…

Fakat her yenilik çeşitli sorunları da beraberinde getiriyor. Bunlardan birisi de sohbet geçmişinizin özel mesaj kutunuzda arşivleniyor olmasıdır. Bazen hesabınıza giren başka kişilerin görüşmelerinizi görmemesi için, bazen ise gereksiz yer kaplamasın düşüncesiyle silmek istediğiniz mesajları profilinizden yok etmek bir çile haline gelebiliyor. Çünkü tek tek kişilerin gönderdiği mesajlara girip, tamamını sil diyerek sadece o kişiyle olan sohbet geçmişinizi temizleyebiliyorsunuz.

facebook

facebook

Facebook arkadaş listeniz de genişse ve bir süredir temizlik yapmıyorsanız, belki bu işlemi 50 kez yapmanız gerekebiliyor. Yaklaşık 10 dakika süren bu işlem, belkide çile haline gelebiliyor.

İşte bu soruna çözüm üretmek anlamında bir eklentiden bahsedeceğiz. Chrome tarayıcı eklentisi ile profilimizdeki mesaj kutumuzun tamamını “Delete All” butonuna basarak silebileceğiz. Yanlız Delete All dediğinizde, o sayfadaki mesajların tamamını siliyor. Görüştüğünüz kişi sayısı çok fazla ise facebook onu sayfalandırıyor. 1-2 şeklinde diyebiliriz. Diğer sayfadaki mesajlarınız da ilk butona basmanızın ardından ekrana gelecektir, yine Delete All dediğinizde o mesajların da tamamını silecektir.

Eklentimize https://chrome.google.com/webstore/detail/klmpnhheahecaojonebajllddfhpilan adresinden ulaşabilirsiniz. Denedim ve gayet kullanışlı diyebilirim. Temizliği yaptıktan sonra kaldırsanız da olabilir.

Teşekkürler

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.