Kilitlenen İnternet Explorer Ana Sayfasını Değiştirme…

Herkesin başına mutlaka gelen bu olaya bir reklam sistemi sebep olmaktadır. Bu sistem sayesinde kişiler İnternet Explorer kullanıcılarının ana sayfasına kendi istedikleri bir siteyi koyarak kilitliye biliyorlar. Kullanıcı İnternet Explorer’ı her açmak işleminde reklam sitesi açıyor. Buda tahmininizce oldukça sinir bozucu birşey.

Ancak bunu sorundan kurtulmak ve İnternet Explorer ana sayfasını değiştirmek çok kolaydır.Bunun için 3 yöntemden yararlana bilirsiniz;

1. Yöntem; Bu yöntem genellikle biraz bilgisayar bilgisi gerektirmektedir. Yapacağınız işlem sırası;
– Başlat menüsündeki çalıştır sekmesine tıklayıp çıkan kutuya gpedit.msc yazıp tamama basın.
– Karşınıza çıkacak pencerenin sol menüsündeki kullanıcı yapılandırmasını seçip yönetim şablonları>windows bileşenleri>internet explorer a tıklayın.
-İşlenmelerinizden sonra sağ alanda çıkacaklardan “Giriş sayfası ayarları değişimini devreden çıkar” öğesine çift tıklayın. Açılan pencerede devre dışını seçin ve tüm pencereleri tamam tuşuna basarak kapatın.

2. Yöntem; Kayıt defteri kullanılarak ana sayfayı değiştirme yöntemidir. Yine biraz bilgisayar bilgisi gerekmektedir.

Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main yaparak açılan kısımda gördüğünüz adresi değiştirin.

3.Yöntem; Bu yöntemde sadece bir dosyayı bilgisayarınıza indirip tek çalıştırma ile bu beladan kurtulursunuz. Dosyayı burdan indirebilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. maşallahı var spamın dibine vurmak :)

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.