Windows 8 Uyumlu Antivirüs Programları

Microsoft kısa bir süre önce Windows 8‘i piyasaya sürdü. Windows 8 güvenlik olarak grafiksel olarak gerçekten kullanıcıları tatmin etti diyebiliriz. Şöyle ki birde uyumluluk sorunu var. Bu önceki sürümlerden beri devam etmekte.

Diğer programların aksine bizler için en önemli programlardan birisi hiç şüphesiz antivirüs programları. Antivirüs programları bizleri kötü amaçlı yazılımlardan korumasıyla beraber sistemimizi de iyileştirir.

antivirüs programları

antivirüs programları

 

Fakat bazı antivirüs programları sistemi gerçekten aşırı derecede yorabiliyor. Sanırım Windows 8’de sistemi yoran çoğu antivirüs sistemini gözden çıkartmış ve kullanıcılara daha çok yarar sağlayacak programları listesine almış..

Bir yandan şunu da düşünebiliriz Google bizim yanlış seçim yapmamızı istemiyor ve böyle bir yola başvurmuş.. Çünkü antivirüs olarak yüklediğimiz programlar bazen o kadar gereksizleşebiliyor ki boşu boşuna sistemde yer ediyor. Görünümde sistemi koruyor halbuki.

Windows’un bazen program seçmesi sizlerin yanlış şeyler düşünmesine sebep olabilir fakat Windows 8 için en iyisini düşünmüşler.

Uyumlu antivirüs yazılımları şunlar ;

  • Kaspersky Internet Security 2013
  • Panda Antivirus Pro 2012 Beta
  • Norton™ Internet Security Windows 8 Beta
  • Avira Free Antivirus
  • Avast Free Antivirus
  • AVG Anti-Virus Free Edition

Gerçekten eset’in yer almaması şaşırtıcı fakat sonradan bir şeyler yapılabilir diye düşünüyoruz. Fakat göze ilk çarpan sadece Windows 8 için çıkartılan Norton.. İnternet güvenliğini sağlayan Norton gerçekten çok kaliteli. Ücretsiz antivirüs sistemlerine de yer vermişler. Gerçekten Microsoft güzel bir seçim yapmış daha güvenilir bir Windows için el ele demiş resmen.

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.