Yazamamak

Ne yazacağım, ne yazabilirim, yazmalı mıyım, kim okuyacak ki, okuyana ne faydası olacak ki gibi belki onlarca soru ile zihnim sürekli meşgul olmayı son zamanlarda çok iyi başarıyor. Aslında ben zihnimin meşguliyetini azaltmaya çalıştıkça, kuytu köşelerde saklı kalmış ve beni asıl yoran şeylerin farkına varmaya başlıyorum.

Sanki merdivenleri uzun zamandır ikişer ikişer çıkmıyor olmam bile zihnimi yormaya başlamış, sanki evime arkadaşlarım misafirliğe geldiğinde bilgisayarın başından kalkıp onlarla muhabbet edemeyişim bile beni yormaya başlamış.

Sanki bilgisayardan kalkıp da biraz yürüyemediğim için giderek daha da belirginleşen göbeğim beni deli etmeye başlamış. Galiba rahatça giydiğim tshirt’lerimi giyemiyor olmak; zihnimi bulandırmaya başlamış. Sanırım ev arkadaşlarımla son 8 aydır çıkıp da bi 15 dakika yürüyüş yapamamış olmamız, beni hayattan koparmaya başlamış.

Özele girmeyi sevmem pek yazılarımda ama sanki kız arkadaşımla ayda bir görüşüp, bir de üstüne aynı şehirde oluşumuza rağmen böyle olması; sanki yaşam enerjimi almaya başlamış.. Sanki ailem ile aynı şehirde değilmişim gibi ayda bir yanlarına gitmeye zaman bile bulamayışım, beni insanlardan koparmaya başlamış.

Sanki gözlerimi kaparcasına, okulum ile ilgili gerçekleri görmeyişim beni uçurumun kenarına yaklaştırmış. Hani bir rüzgar bekler gibiyim, ama nerden esecek merak etmiyor da değilim… İtecek mi beni aşağı, yoksa tutacak mı ellerimden beklenen rüzgar.. Galiba hangi yönden esmesini istediğimi bile düşünemeyecek haldeyim..

yazamıyorum

yazamıyorum

Daha doğrusu haldeydim, değiştim; toparlandım ve değiştirmeye başladım. Önce zihinde bitiyor olay ama vazgeçmesini bilmek gerekiyor tabi. Vazgeçeceksin bazı şeylerden, vazgeçemezsen eğer; bitmeye hazır olmalısın. Çünkü biteceksin. Toparlarım, hiçbişeyden vazgeçmeden idare edebilirim deme sakın, çünkü sen vazgeçmezsen bazı şeylerden; senden vazgeçenler olacak hayatında ve o zaman diğer şeylerin de bir değeri olmayacak hayal dünyanda..

Korkma! Vazgeç bazı şeylerden sadece! Ben öyle yaptım, vazgeçtim bazı şeylerden? Nelerden mi? Beni sıkan, üzen, beni özgürlüğümden uzak tutan çoğu şeyden… Bana beni dinlememe bile zaman tanımayan birçok şeyden vazgeçtim.. Anlatırım sonra bi yazımda nelerden vazgeçtim, neler yaptım, neler planlıyorum. Ama korktuğum şeylerden birisi, benim olan benim dünyamı yansıtan 5sey.com’dan bile vazgeçip satma fikrimdi, fakat bu şükür ki olgunlaşan bir fikir haline gelmedi, iyi yırttın 5sey yine hadi (:

Her neyse… Yazamadım uzun bir dönem, zihnimdeki yoğunluk ve yorgunluktan dolayı ve ben de zehrimi dökerek karalayım istedim bir şeyleri.. Aslında yazmayı çok özledim, proje yönetimi vs derken kendim birşeyler yazamaz hale gelmişim yeni farkettim. Zamanla kalemimdeki tutukluk açılacaktır ve daha rahat karalayabileceğim diye düşünüyorum.

Teşekkür ediyorum hepinize, hayatıma renk katan tüm desenlere…

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.