Youtube’da ki izlenme sayısı 301 sorunu çözüldü

Son zamanlarda YouTube video izleme servisine yüklenen videoların birçoğunun izlenme sayısı “301” olarak takıntı yapıp bu sayı da kalmaktaydı. Hatta birçok videonun hala bu şekilde kalmasıyla beraber YouTube bu konuda bir açıklama yapma gerekçesi duyarak gerekli açıklamayı geçtiğimiz günlerde yaptı.

YouTube’a yüklenen videolar, insanların video izleme oranlarını kötüye kullanmamaları açısından tamamen sistemsel bir işlev olup yüklenen videoların ilk zamanlarında bu 301 izlenmesi kalmaktadır. Tamamen sistemin kötüye kullanılmaması açısından üretilmiş ve böyle bir fikir ortaya konulmuş gözüküyor.

youtubeda ki izlenme sayısı 301 sorunu çözüldü

youtubeda ki izlenme sayısı 301 sorunu çözüldü

Videonun belirli bir süre geçmesiyle beraber 301 izlenme sayısının takıntısı sistemden otomatik olarak kalkmakta olup orijinal olarak kaç defa izlendiyse 301 yerine o geçmektedir. Tamamen bilindik bir şekilde yapılan bir kodlama olup, popüler videolar sıralamasında sahte izlenme rekorları kırmak yerine orijinal şekilde rekorları göstermek için yapılmış bir durumdur.

Sizlerde eğer ki videoları yükledikten belirli bir zaman sonra hala “301” izlenme sayısı gösteriyorsa, sabrederek beklemelisiniz. Sistemin videonuz için onay vermesi doğrultusunda 301 izlenme sayısı normal olarak izlenme sayısına çevrilecektir.

 

1 Yorum

  1. 8 ay oldu arkadasım ne sabretmesinden bahsediyorsunz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.